Weekend w Zakopanem

Weekend w Zakopanem

Zima w Zakopanem naprawdę zachwyca. Na ogół nie brakuje tu śniegu, a górujące nad miastem szczyty najwyższych polskich gór dodają jeszcze większego uroku. Bez wątpienia warto wygospodarować chociaż jeden weekend, aby zawitać do zimowej stolicy Polski. Co robić w Zakopanem zimą?

Coś dla każdego

W Zakopanem odnajdą się miłośnicy aktywnego wypoczynku. Ci, którzy jeżdżą na nartach, mają do wyboru wiele stoków o różnej długości i stopniu trudności. Wiele z nich jest oświetlonych, co sprawia, że szusować można również po zmroku. Warto udać się również na zimową wycieczkę, wybierając oczywiście bezpieczną trasę. Dostępna dla wszystkich turystów Dolina Kościeliska zimą robi niesamowite wrażenie. Udać można się także nad Morskie Oko – w zimowej scenerii zachwyci każdego. Koniecznie trzeba również wstąpić do jednej z góralskich karczm, aby rozgrzać się przy talerzu gorącej kwaśnicy.

Gdzie spać w Zakopanem?

Niezależnie od tego, co zamierzamy robić zimą w Zakopanem, musimy zapewnić sobie miejsce noclegowe. Najlepsze noclegi w Zakopanem znaleźć można, wykorzystując Internet. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać frazę „najlepsze noclegi w Zakopanem”, aby szybko znaleźć namiary na przynajmniej kilkanaście kwater. Warto pamiętać, że najlepsze noclegi w Zakopanem w sezonie, a więc na przykład w okresie świątecznym i w zimowe ferie, rozchodzą się bardzo szybko.

Zimowy weekend w Zakopanem można być naprawdę udany. Sposoby spędzania czasu, które podpowiedzieliśmy to jedynie niewielki wycinek tego, co w Zakopanem można robić.

Weekend w Zakopanem
5 (100%) 10 głosy(ów)