Karnawał w Zakopanem

Karnawał w Zakopanem

Zakopane cieszy się ogromną popularnością wśród turystów nie tylko latem. Również zimą nie brakuje tych, którzy chętnie decydują się na wypoczynek właśnie w tym uroczym miasteczku. Czy w Zakopanem można spędzić również karnawał? Okazuje się, że tak. Nikt nie będzie się tutaj nudził.

Co robić w Zakopanem?

Podobnie jak większość polskich miast, tak również Zakopane w okresie świąteczno – noworocznym zachwyca dekoracjami świetlnymi. Wystarczy udać się na Krupówki – najbardziej znaną ulicę miasta – aby poczuć niezwykłą atmosferę. Okres karnawału to czas, kiedy w wielu zakopiańskich karczmach odbywają się wieczorne koncerty kapel góralskich. To doskonała okazja to poznania bliżej lokalnego folkloru, a także spróbowania niezwykle smacznej i aromatycznej góralskiej kuchni. Oczywiście można udać się również na spacer do Doliny Kościeliskiej, która w zimowej szacie prezentuje się wyjątkowo.

Gdzie szukać noclegu?

Najlepsze noclegi w Zakopanem rozchodzą się bardzo szybko w okresie świąteczno – noworocznym. Dlatego ci, którzy chcą zawitać tutaj w karnawale powinni odpowiednio wcześnie pomyśleć o dokonaniu rezerwacji. Najlepsze noclegi w Zakopanem znaleźć można, posługując się Internetem. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać frazę „najlepsze noclegi w Zakopanem”. Wybierać można między kwaterami prywatnymi, niewielkimi pensjonatami, a także luksusowymi hotelami.

Karnawał to doskonały czas, aby wybrać się na krótki wypoczynek w Zakopanem. Miasto ma naprawdę wiele do zaoferowania – każdy znajdzie tutaj coś odpowiedniego dla siebie.

Karnawał w Zakopanem
5 (100%) 6 głosy(ów)